top of page

sesja EMDR

Eye Movement Desensitization and Reprocesing


Opis usługi

Terapia EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing) bazuje na naturalnej zdolności, jaką posiada nasz mózg, a która pozwala na leczenie urazów psychicznych. Proces ten jest podobny do gojenia się rany, obejmuje m.in. komunikację między ciałem migdałowatym (które odpowiada za sygnał alarmowy stresujących wydarzeń oraz odgrywa kluczową rolę w tworzeniu i przechowywaniu wspomnień emocjonalnych), hipokampem (który wspiera proces uczenia się, zawiera wspomnienia o bezpieczeństwie i niebezpieczeństwie), a korą przedczołową (która analizuje i kontroluje zachowanie się, emocje oraz umożliwia poznawcze przetworzenie wspomnienia i nadaje kontekst czasowy). Terapia EMDR to terapia ustrukturyzowana, oparta na badaniach naukowych. Terapeuta EMDR w swojej pracy posługuje się przebadanymi naukowo protokołami, stworzonymi do pracy z określonymi problemami pacjenta. Metoda zalecana jest pacjentom z diagnozą PTSD i cPTSD, doświadczających zaburzeń lękowych, depresji, z trudnościami w radzeniu sobie ze stresem i trudnymi emocjami, z diagnozą zaburzeń osobowości, mierzących się z myślami samobójczymi i tendencjami do zachowań autodestrukcyjnych.

  • 50 min
  • 200 złotych polskich
  • 1. Gabinet Zabrze

Zasady rezygnacji

W przypadku rezygnacji z wizyty, prosimy o informację z 48 godzinnym wyprzedzeniem, aby uniknąć obciążenia za nią. Prosimy o uszanowanie naszego czasu i zadbanie o informowanie o zmianie planów. W czasie niewykorzystanym przez Państwa ktoś inny może skorzystać z pomocy. Nota o przetwarzaniu danych osobowych: https://www.dobraterapia.org/rodo. REGULMIN REZERWACJI: https://www.dobraterapia.org/regulamin-rezerwacji


Dane kontaktowe

  • 1. Gabinet Zabrze

    Centrum Dobrej Terapii Anna Hasterok, Wolności 177, Zabrze, Polska

    +48734900912

    hello@dobraterapia.org


lista oczekujących

Jeżeli nie możecie Państwo wyświetlić dostępnego terminu, oznacza to, że brak jest dostępności terapeuty w ciągu najbliższego miesiąca.

Zachęcamy do zapisania się na listę oczekujących, jeżeli Państwa sytuacja na to pozwala.

O szczegółach zaleceń i naszej dostępności dowiecie się Państwo więcej tutaj.

O możliwościach i ograniczeniach naszej pracy piszemy na stronie O psychoterapii.

bottom of page